- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Shahrak-e Golhā
Current Weather Shahrak-e Golhā
Current weather for the city of Shahrak-e Golhā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 17°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 21°C |
