- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Shahrak-e Bīldar
Current Weather Shahrak-e Bīldar
Current weather for the city of Shahrak-e Bīldar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 17°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
