- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Shahrak-e Behdārī
Current Weather Shahrak-e Behdārī
Current weather for the city of Shahrak-e Behdārī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 20°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 33 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 19°C |
