- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Shādbād-e Mashāyekh
Current Weather Shādbād-e Mashāyekh
Current weather for the city of Shādbād-e Mashāyekh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 23 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 50 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
