- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Parwan
- Sar-e Tālah
Current Weather Sar-e Tālah
Current weather for the city of Sar-e Tālah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 10°C |
