- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Sar-e Sêpirmay
Current Weather Sar-e Sêpirmay
Current weather for the city of Sar-e Sêpirmay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-19°C
feels like -25°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | -21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | -10°C |
| MIN: | -33°C |
| Average: | -21°C |
