- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Sar-e Rāqōl
Current Weather Sar-e Rāqōl
Current weather for the city of Sar-e Rāqōl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -3°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 100 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -2°C |
