- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Sar-e Lar
Current Weather Sar-e Lar
Current weather for the city of Sar-e Lar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 5°C |
