- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Takhar
- Sar-e Kōh-e Nāwusht
Current Weather Sar-e Kōh-e Nāwusht
Current weather for the city of Sar-e Kōh-e Nāwusht. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 1°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 7°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -6°C |
