- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Sar-e Kōh
Current Weather Sar-e Kōh
Current weather for the city of Sar-e Kōh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 28 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
