- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Sar-e Kīchah
Current Weather Sar-e Kīchah
Current weather for the city of Sar-e Kīchah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 40 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 64 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 7°C |
