- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Sar-e Kashāl
Current Weather Sar-e Kashāl
Current weather for the city of Sar-e Kashāl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 4°C |
