- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Sar-e Chabal
Current Weather Sar-e Chabal
Current weather for the city of Sar-e Chabal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
2°C
feels like -1°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 65 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 7°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -3°C |
