- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Samangan
- Sar-e Būm
Current Weather Sar-e Būm
Current weather for the city of Sar-e Būm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 12°C |
