- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Samangan
- Sar-e Āw Darah
Current Weather Sar-e Āw Darah
Current weather for the city of Sar-e Āw Darah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -2°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 7°C |
| MIN: | -25°C |
| Average: | -7°C |
