Current Weather Sarāb-e Qaḩţ
Current weather for the city of Sarāb-e Qaḩţ. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 12°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
