- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Sar Şādīq
Current Weather Sar Şādīq
Current weather for the city of Sar Şādīq. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 0°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 1°C |
