- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Sappau-dong
Current Weather Sappau-dong
Current weather for the city of Sappau-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
