Current Weather Sápes
Current weather for the city of Sápes. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 2. 4. (21:00)
Severe Thunderstorms
Valid to 2. 4. (21:00)
9°C
feels like 5°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 41 mph |
| pressure | 995 hPa |
| humidity | 94 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
