- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Sanp’yŏng-dong
Current Weather Sanp’yŏng-dong
Current weather for the city of Sanp’yŏng-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 19°C |
