- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Sang-e Wā
Current Weather Sang-e Wā
Current weather for the city of Sang-e Wā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 4°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 34 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -3°C |
