- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Sang-e Sūrākh
Current Weather Sang-e Sūrākh
Current weather for the city of Sang-e Sūrākh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 24°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 20°C |
