- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Sang-e Kōrak
Current Weather Sang-e Kōrak
Current weather for the city of Sang-e Kōrak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 57 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 12°C |
