- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Sangdae-du
Current Weather Sangdae-du
Current weather for the city of Sangdae-du. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 21°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 17°C |
