- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Samgŏ-ri
Current Weather Samgŏ-ri
Current weather for the city of Samgŏ-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 72 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
