- Weather
- North Korea
- Chagang-do
- Samch’ae-dong
Current Weather Samch’ae-dong
Current weather for the city of Samch’ae-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
