- Weather
- Republic of Korea
- Gyeonggi-do
- Sambak-kol
Current Weather Sambak-kol
Current weather for the city of Sambak-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 19 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
