- Weather
- Republic of Iraq
- Wāsiţ
- Salīm Da‘mūth
Current Weather Salīm Da‘mūth
Current weather for the city of Salīm Da‘mūth. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 35°C
| wind | 23 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 33°C |
