- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Saint-Galmier
Current Weather Saint-Galmier
Current weather for the city of Saint-Galmier. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 1. 5. (00:00) to 2. 5. (00:00)
17°C
feels like 18°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
