- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Saint-Barthélemy-de-Vals
Current Weather Saint-Barthélemy-de-Vals
Current weather for the city of Saint-Barthélemy-de-Vals. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 4. 5. (00:00) to 5. 5. (00:00)
16°C
feels like 14°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 14°C |
