- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Sagi-dong
Current Weather Sagi-dong
Current weather for the city of Sagi-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 78 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 16°C |
