- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Zabul
- Sadō Kalā
Current Weather Sadō Kalā
Current weather for the city of Sadō Kalā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 22°C |
