- Weather
- Republic of Iraq
- Diyala Province
- Sa‘d Sulţān
Current Weather Sa‘d Sulţān
Current weather for the city of Sa‘d Sulţān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 20°C |
