Current Weather Rūstā-ye Sālemābād
Current weather for the city of Rūstā-ye Sālemābād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 40°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 24°C |
| Average: | 34°C |
