Current Weather Rupite
Current weather for the city of Rupite. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 30. 4. (00:00) to 1. 5. (00:00)
Thunderstorms
Valid to 30. 4. (00:00)
24°C
feels like 24°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 34 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
