- Weather
- Ukraine
- Ivano-Frankivsk Oblast
- Rozhniv
Current Weather Rozhniv
Current weather for the city of Rozhniv. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -3°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1028 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 14°C |
