- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Khost
- Rōs̲h̲ānah
Current Weather Rōs̲h̲ānah
Current weather for the city of Rōs̲h̲ānah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 21°C |
