- Weather
- Russia
- Volgograd Oblast
- Romashki
Current Weather Romashki
Current weather for the city of Romashki. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 5°C |
