- Weather
- United States of America
- New York
- Rochester
Current Weather Rochester
Current weather for the city of Rochester. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 2. 4. (16:30)
3°C
feels like -2°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 94 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 4°C |
