- Weather
- United States of America
- Missouri
- Rich Hill
Current Weather Rich Hill
Current weather for the city of Rich Hill. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 3. 4. (03:30)
Flood Watch
Valid to 2. 4. (13:00)
Flood Advisory
Valid to 2. 4. (07:00)
7°C
feels like 2°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 67 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 11°C |
