- Weather
- Moldova
- Raionul Soroca
- Redi-Cereşnovăţ
Current Weather Redi-Cereşnovăţ
Current weather for the city of Redi-Cereşnovăţ. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 30. 5. (00:00)
9°C
feels like 7°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
