- Weather
- Portuguese Republic
- Porto
- Rebordões
Current Weather Rebordões
Current weather for the city of Rebordões. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 29. 4. (22:00)
Thunderstorms
Valid to 29. 4. (22:00)
19°C
feels like 20°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 55 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 15°C |
