- Weather
- Republic of Slovenia
- Razkrižje
- Razkrižje
Current Weather Razkrižje
Current weather for the city of Razkrižje. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 12. 5. (11:00) to 12. 5. (17:00)
Severe Thunderstorms
Valid from 12. 5. (06:00) to 12. 5. (10:00)
Rain
Valid from 12. 5. (00:00) to 12. 5. (20:00)
Thunderstorms
Valid from 12. 5. (00:00) to 12. 5. (15:00)
17°C
feels like 15°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 65 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
