- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Rāzdān-e Suflá
Current Weather Rāzdān-e Suflá
Current weather for the city of Rāzdān-e Suflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 32°C
| wind | 25 mph |
|---|---|
| wind gusts | 39 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 23°C |
