- Weather
- Syrian Arab Republic
- Rif-dimashq Governorate
- Ra’s ‘Arīḑ Abū Ḩammūd
Current Weather Ra’s ‘Arīḑ Abū Ḩammūd
Current weather for the city of Ra’s ‘Arīḑ Abū Ḩammūd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
