- Weather
- United States of America
- Illinois
- Rantoul
Current Weather Rantoul
Current weather for the city of Rantoul. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 27. 4. (16:00)
16°C
feels like 15°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
