- Weather
- Kingdom of Sweden
- Västra Götaland County
- Rångedala
Current Weather Rångedala
Current weather for the city of Rångedala. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
