- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Raḩīmābād-e Soflá
Current Weather Raḩīmābād-e Soflá
Current weather for the city of Raḩīmābād-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 19°C |
