- Weather
- Republic of Iraq
- Nineveh
- Raffān as Sufla’
Current Weather Raffān as Sufla’
Current weather for the city of Raffān as Sufla’. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 14 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 20°C |
