- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Rabāţ-e Surkh
Current Weather Rabāţ-e Surkh
Current weather for the city of Rabāţ-e Surkh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 20°C |
